top of page

СТРУКТУРА НАВЧАННЯ В ГІМНАЗІЇ

     Маріупольська гімназія № 2  має початкову, основну і старшу школи.

   Школа I ступеня (початкова школа) – перший структурний підрозділ навчального закладу, є чотирирічною (1-4 класи). До неї приймають всіх дітей, батьки яких виявили бажання навчатись в навчальному закладі.

Для забезпечення наступності між дошкільною та шкільною освітою створено, та реалізується з 2012 року проект «Школа майбутнього першокласника».

    Школа I ступеня, забезпечує подальше становлення особистості дитини, її інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток та виявлення обдарувань та талантів дитини. Пріоритетами в початкових класах є виховні, загальнонавчальні та розвивальні функції. У молодших школярів формується розгорнута навчальна діяльність (уміння вчитися) шляхом оволодіння організаційними, логіко-мовленнєвими, пізнавальними і контрольно-оцінювальними уміннями і навичками, набуття особистого досвіду культури поведінки в соціальному і природному оточенні, співпраці в різних видах діяльності.

   Освітніми результатами цього ступеня навчального закладу є повноцінні мовленнєві, читацькі, обчислювальні уміння й навички, узагальнені знання про рідний край, реальний світ у його зв’язках і залежностях, національна самосвідомість та культура здорового способу життя. У молодших школярів достатньо розвинені мислення, уява, пам’ять, сенсорні уміння, здатність до творчого самовираження, особистісно-цілісного ставлення до праці, мистецтва, здоров’я, уміння виконувати нескладні творчі завдання.

   Учні початкової школи задіяні в освітніх проектах: «Лінгвіст», «Літня школа», «Бізнес школа», «Здорове покоління», «Плекаємо обдарованість», «Шестирічна дитина в школі», «Здоровейка», «Культурна людина»

   

    Школа ІІ ступеня (основна школа) –  1-5 гімназійні класи (5-9 класи)

   До гімназійних класів учні приймаються на конкурсній основі.  Бажаючі навчатись в гімназії здають вступні іспити з  урахуванням подальшого вибору:

  • гуманітарний напрямок – українську мову та англійську мову;

  • технічний напрямок – українську мову  та математику.

   Класи формуються за результатами вступних іспитів, навчальний  план створюється за узгодженням з батьками на підставі затверджених МОН України типових навчальних планів зі змінами, передбаченими нормативними документами, що регламентують діяльність гімназій та передбачає посилення профілюючих предметів гуманітарного чи математичного спрямування,  варіативна складова розподіляється на вивчення факультативних курсів та курсів за вибором з урахуванням здібностей дітей та побажань батьків.

   Цей ступінь дає базову загальну середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки всіх школярів, формує у них готовність до вибору і реалізації форми подальшого вибору профілю навчання. Основна школа в своєму складі містить класи з допрофільним вивченням окремих предметів та класи для обдарованих дітей. На цьому етапі завершується формування цілісної культури світу, оволодіння способами пізнавальної і комунікативної діяльності, вміння одержувати з різних джерел інформацію, переробляти і застосовувати знання.

  Завершуючи школу II ступеню, учні мають добре володіти українською мовою, на практичному рівні однією іноземною мовою та математикою. Учні мають сформовані загальнонавчальні уміння і навички, володіють навчальним матеріалом на рівні, достатньому для подальшого навчання.

   Учні основної школи задіяні в реалізації проектів: «Лінгвіст», «Крок до успіху», «Плекаємо обдарованість», «Школа партнерства», «Європейський вектор», «Здорове покоління», «Культурна людина».

   

   Школа ІІІ ступеня (старша школа) – 6-7 гімназійні класи ( 10-11 класи)

   Старша школа функціонує як профільна. Профіль навчання визначається з урахуванням освітніх потреб учнів, кадрових можливостей і матеріальної бази школи, перспектив здобуття подальшої освіти випускниками.

  До 6 гімназійного (10 класу) випускники гімназії зараховуються за результатами співбесіди, яка керується результатами навчальних досягнень та громадською позицією учня в період навчання в основній школі , випускники 9-х класів інших шкіл – за результатами вступних іспитів (з української мови для всіх та предмету за профілем навчання).

   Учні старшої школи задіяні в реалізації проектів: «Лінгвіст», «Крок до успіху», «Плекаємо обдарованість», «Школа партнерства», «Європейський вектор», «Здорове покоління», «Культурна людина», «Самоврядування учнівської молоді», «Перспектива».

  • Facebook
  • Instagram
Видеопубликация для соцсетей 1080x1080
школьники.png

417

bottom of page