Додаток до листа від 06.11.2018
Відповідь директора
Чи не вважаєте ви, що в нашому суспільстві відбувається кібербуллінг учительства?
Кожен може наговорити, оббрехати, вилити помиї на вчителя, керівника і залишитися без покарання. А навпаки – отримати шалену підтримку суспільства та «шалені танці в бахілах».
Щодо піднятих питань у міській газеті «Приазовський робочий» від 06.11.2018 року
Щодо режимних моментів або як журналісти безпеку перебування дітей у навчальному закладі перетворили на проблему бахіл.
Чи можу я потрапити до районної адміністрації, міської ради, прокуратури, без пред’явлення посвідчення, яке підтверджує мою особу? Це не режимні об’єкти, але ж ні. Я маю надати документ , який посвідчує мою особу. Цю норму виконують всі. Виконую і я цю норму, заходячи до ЗОШ №7,наприклад ( навіть у сюжеті про перевірки видно, як директор відкриває вхідні двері відповідальним за безпеку посадовим особам).
Виконує режимні норми і перевіряючий, спеціаліст міської ради, який відповідає за безпеку, діти якого вчаться в ЗОШ №25 «Я не можу вільно зайти в навчальний корпус. Якщо мені потрібна дитина, я телефоную класному керівникові, і вона мені виводить учня». Так у всіх школах міста, так і у нас було завжди, поки до нашого закладу не прийшли «активні громадяни», які знають «усе краще».
Що говорять про режим регламентуючі документи держави: наказ №2 від 06.2015 року МОН України «Щодо заходів безпеки у навчальних закладах»п.1.5 . Обмежити доступ на територію закладів освіти осіб, які не задіяні у проведенні навчально-виховного процесу….. Ключове: «осіб, які не задіяні». Батьки мають бути задіяні в прийняті рішень, а в освітньому процесі задіяні вчителі та всі, хто прийнятий на роботу в освітній заклад.
Локальні документи, затверджені рішенням педагогічної ради, учасниками якої були голови батьківських комітетів від усіх класів. За два місяці молодим особам із 1а ( в 1б зрозуміли дуже швидко) я провела роз’яснень і усних і письмових більше ніж за всі 6 років роботи в цьому закладі. Дивіться роз’яснення на сайті гімназії. Рубрика новини: від 30.08.2018; від 07.09.2018 року; від 21.10.2018; від 29.10.2018.
Роз’яснення та узгодження режиму роботи ГПД на батьківських зборах перших класів за участю всіх членів адміністрації 04.09.2018; 06.09.2018.
Участь заступників директора на батьківських зборах 1-а класу у вересні.
Крім того щороку, і в цьому році також, на першому – серпневому засіданні педагогічної ради, присутні представники батьківських комітетів.
Це як стратегія розвитку на рік, де приймаються та затверджуються рішення в тому числі і режимні. Голови батьківських комітетів перших класів також були присутні: у 1б усі все зрозуміли, 1а – не виказав жодних претензій, нових пропозицій, але почали регулярні публікації в Маріуполь-сіті тільки негативних моментів. Бачите – не вирішення, а публікації, причому односторонні.
Для знайомства батьків з вчителями, навчальним закладом регулярно проводимо день відкритих дверей, коли батьки можуть прийти до навчального закладу, бути присутніми на уроках, на виховних заходах. «Відкривали двері» і цього навчального року – 26.10. «Активні громадяни» не прийшли ( може, вони не батьки учнів гімназії?), Маріуполь-сіті ні статті, ні картинки не показав на своїх сторінках. Тобто закриті двері завжди знімає, а відкриті жодного разу. Відкриті двері і в середу ( спланували чергових з 9 до 16), коли директор, заступники ведуть прийом громадян, сплановані і проводяться консультації для батьків вчителями в спеціально відведеному місці – учительському корпусі ( а не там і тоді, коли батьки спіймають вчителя), коли він має вільний час. Чому «громадські активісти» сприймають без ґвалту прийом громадян в ЖЕКах, в органах влади….., чому я сприймаю та виконую режим, який визнали в бухгалтерії департаменту освіти, яка обслуговує освітній заклад.
Що про «активних» батьків, батьківські комітети, які вони так хочуть створити, знищивши ті, які уже є, говорять державні особи Міністерства освіти, я уже публікувала на сайті гімназії, повторюсь ще ( знову з посиланням на роз’яснення заступника міністра освіти «Допоки у батьків не сформується нової якісної культури, то краще взагалі перейти на форми індивідуального спілкування – прийти до школи, поцікавитися успіхами своєї дитини та чим батьки можуть допомогти у розвитку своєї дитини. Окремою темою обговорення у контексті інциденту стало існування батьківських комітетів, які продовжують практику збору коштів на ті чи інші речі,……»
«У лютому цього року очільниця міністерства Лілія Гриневич скасувала наказ №440 про батьківські комітети у школах і про їх підзвітність загальношкільним батьківським зборам.
Прийнято новий закон про освіту, який тільки у загальних рисах позначає, що у школі може існувати батьківське самоврядування. У який спосіб воно буде реалізовано, обговорюється лише зараз, під час написання закону про середню освіту.»
Як певна альтернатива батьківським комітетам пропонувалося використання благодійних фондів у школах.
У нас він створений, отже ми йдемо так як визначають реформатори.
? Чому ж так хочуть «громадські активісти» повернутися до старої форми збирання коштів?
? Не розуміють реформування чи є власний інтерес?
Щодо благодійних фондів. Це вимоги законодавства щодо публічності та обліку допомоги батьків. Ми йдемо попереду багатьох шкіл, бачите, і міністерство бачить фонди, як альтернативу батьківським комітетам.
Ще питання до «активних» громадян «Який Закон мене зобов’язує звітувати перед тими, хто не є благодійниками»
Одна із «активісток» вчить двох дітей у нашому закладі,вимагає звіт. Чи , може, забула, що жодного разу за весь час навчання не здавала не те що 300 грн, а і 30 копійок. Чи, може вона приведе докази тиску з мого боку, з боку класного керівника на неї, чи можливо її діти не користуються тим, що зроблено та придбано за кошти інших батьків. Якщо «громадські активісти» вміють користуватись комп’ютером, то я ж не забороняю читати звіти,які там опубліковано.
Роз’яснюю: 1. Треба зайти на сайт гімназії. Натиснути лівою клавішою на
блок «Про гімназію». Відкриється «засекречена» мною
інформація;
2. Провести мишкою вниз, до напису «Фінансова звітність»;
3.Натиснути лівою клавішею та переконатись у черговій брехні.
Направляю у міську газету «Приазовський робочий» чергову відповідь на упереджену інформацію, яку вони розповсюджують про мене.
Так як я не впевнена, що міські ЗМІ опублікують цю статтю, я її розміщую на сайті гімназії. Наводжу докази щодо моїх звернень до ЗМІ міста, які вони, мабуть «забули» опублікувати.
З повагою, Любов Михайлова.