«Велика ведь бывает польза от учения книжного» або про рівну відповідальність перед Законом
ЗАПЕРЕЧЕННЯ
на акт службової перевірки від 12 листопада 2018 року
27.11.2018 року я отримала акт службової перевірки від 12.11.2018, яка проводилася на підставі наказу директора департаменту освіти Маріупольської міської ради «Про службову перевірку» від 02.11.2018 № 882;, «Про внесення доповнень до наказу від 02.11.2018 № 882 «Про службову перевірку» від 06.11.2018 № 888.
Вважаю, що службова перевірка була проведена поверхово, односторонньо, недбало, а висновки, зазначені в акті перевірки, є нікчемними, такими, що не відповідають дійсності, з наступних підстав:
По-перше, стосовно зазначеного в акті перевірки висновку про наявність відтоку кадрів: комісією було проаналізовано інформацію про рух педагогічних кадрів протягом 2016-2017 років (за один навчальний рік), натомість, інформація про рух кадрів до 2016 року, динаміка зменшення або збільшення активності руху педагогічних кадрів протягом діяльності гімназії за попередніх директорів комісією не була проаналізована. З огляду на зазначене вище інформативність використаних комісією відомостей про рух педагогічних кадрів є надто низькою та об’єктивно не дозволяє зробити жодних висновків про наявність або відсутність відтоку кадрів.
Визначена в акті чисельність не відповідає дійсності. За вказаний період звільнено 11 чоловік, із них вчителів,що працювали за сумісництвом – 6, 2 – не вийшли з декретної відпустки, 3 - в зв’язку із закінченням строкової угоди.
По-друге, стосовно висновків комісії про вчинення директором емоційного тиску на колектив, використання директором принижуючих гідність висловлювань, вибіркове встановлення директором контакту: джерело відомостей про наявність встановлених комісією фактів в акті перевірки не зазначено. Також в акті перевірки відсутні відомості про здійснення бесід з педагогічним колективом, іншими учасниками виховного процесу, які могли б підтвердити або спростувати наведені у скарзі звинувачення про некоректну поведінку директора. Відсутність в акті перевірки відомостей про конкретні обставини чи особи, які дозволили б комісії прийти до такого висновку, висновок, зазначений у пункті 2 акту перевірки, є нікчемним, голослівним та таким, що принижує честь та гідність директора.
По-третє, в акті перевірки не зазначено жодного документа, які комісія вивчала для надання висновків з питань діяльності благодійного фонду «Розвиток», бухгалтерського обліку, наказів директора, які регламентують порядок отримання благодійних внесків та виконання вимог щодо звітування та публічності благодійних внесків, а тому висновки про наявність порушень норм діючого законодавства України, а тим більше, про наявність ознак кримінального правопорушення є голослівними, передчасними та такими, що не відповідають дійсності. Крім того, в акті перевірки не зазначено, які саме норми чинного законодавства щодо надання закладами середньої освіти платних послуг та бухгалтерського обліку, на думку комісії були нібито порушені. Не визначено чи були передані матеріальні цінності від юридичної організації БФ «Розвиток», який створено і діє в інтересах учасників навчально-виховного процесу Маріупольської гімназії №2, на баланс КЗ«Маріупольська гімназія №2», чи перераховувались кошти від БФ «Розвиток» на спеціальний рахунок КЗ «Маріупольської гімназії №2».
Крім того, питання наявності або відсутності у будь-яких діяннях ознак кримінальних правопорушень належить до компетентних правоохоронних та судових органів, відповідно до положень ст. 62 Конституції України діє принцип презумпції невинуватості. Члени комісії, зазначаючи в акті перевірки про наявність ознак кримінальних правопорушень, тим самим перевищили свої повноваження, які законом їм не надано.
Крім того, протягом 2018 року в КЗ «Маріупольська гімназія № 2 Маріупольської міської ради Донецької області» за останні півроку двічі проводилася перевірка ведення бухгалтерського обліку, за результатами яких жодних порушень у веденні бухгалтерського обліку не було виявлено (копії висновків надаються.). Тому невідомо, які саме порушення у веденні бухгалтерського обліку та діяльності БФ «Розвиток», яких не було виявлено протягом численних перевірок, виникли протягом співбесіди членів комісії з директором гімназії впродовж 1год 21 хв.? .
З огляду на викладене вище, необхідно наголосити, що чинним кримінальним законодавством передбачена кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Зокрема, статтею 383 Кримінального кодексу України встановлено, що завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому або органу досудового розслідування про вчинення злочину - карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Ті самі дії, поєднані з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині або із штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчинені з корисливих мотивів, -
караються обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
По-четверте, щодо висновку про «підтасовку» документів: комісією не зазначено жодного джерела, крім тверджень батьків, зазначених у зверненні, про наявні факти «підтасовки» документів. Так само, в акті перевірки не зазначено про жодні спроби комісії встановити фактичні обставини, які нібито слугували підставами для ухвалення висновку із зазначеного питання.
Слід повторно наголосити, що чинним кримінальним законодавством передбачена кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Зокрема, статтею 383 Кримінального кодексу України встановлено, що завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому або органу досудового розслідування про вчинення злочину - карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Ті самі дії, поєднані з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині або із штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчинені з корисливих мотивів, -
караються обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
По-п’яте, стосовно отруєння учнів у столовій Гімназії у вересні 2018 року: виданим актом факт отруєння в шкільній їдальні не був підтверджений, в акті перевірки не зазначено яке відношення до діяльності Товариства з додатковою відповідальністю «Маріупольський комбінат дитячого харчування» має директор КЗ «Маріупольська гімназія № 2», та яку відповідальність чинним законодавством України за порушення санітарно-гігієнічного режиму у їдальні ТДВ «МКДХ» передбачено для директора КЗ «Маріупольська гімназія № 2». Так само, в акті перевірки не зазначено, чи понесли винні особи ТДВ «МКДХ» будь-яку відповідальність за встановлені випадки порушення санітарно-гігієнічного режиму.
По-шосте, щодо нібито зловживання службовим становищем директором гімназії: в акті перевірки не зазначено, які саме діяння розглядаються членами комісії зловживанням службовим становищем з боку директора гімназії та які джерела такої інформації. Слід повторно наголосити, що чинним кримінальним законодавством передбачена кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Зокрема, статтею 383 Кримінального кодексу України встановлено, що завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому або органу досудового розслідування про вчинення злочину - карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Ті самі дії, поєднані з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині або із штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчинені з корисливих мотивів, -
караються обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Додатки:
- Висновки перевірок бухгалтерської звітності :
акт службової перевірки від 02.10.2018р п.1 абз.3;
акт службової перевірки від 30.05.2018 р.п.9;
- Висновки перевірок щодо порядку внесків у благодійну організацію Маріупольський міський благодійний фонд «Розвиток:
акт службової перевірки від 30.05.2018 р п.4;
акт службової перевірки від 02.10.2018 р п.1.
30.11.2018 р Л.І.Михайлова